UA-18713008-3
All for Joomla All for Webmasters
A A A

Zanim zadzwonisz do nas !

Jeżeli słabo działa Ci łącze lub nie działa wcale to:
Nie dzwoń od razu do Biura lub Działu technicznego, chyba, że masz komunikat „kabel sieciowy odłączony” lub błąd 678 Win XP, 815 Win Vista, 651 Win 7.

Sprawdź najpierw kilka rzeczy u siebie w komputerze:

a) sprawdź w „połączeniach sieciowych” czy masz wyłączony protokół TCP/IP (sprawdzisz to we „właściwościach” połączenia lokalnego)
- najczęstsza sytuacja po przeinstalowaniu systemu.

b) sprawdź, czy przypadkiem nie masz wyłączonego połączenia lokalnego – błąd 769 (sprawdzisz to klikając prawym klawiszem myszki w „połączenie lokalne – i jeżeli na rozwijalnej liście masz opcję „włącz”, to kliknij w nią)

c) jeżeli zdarzyło się tak, że nie masz internetu (najczęściej po przeinstalowaniu systemu), sprawdź, czy dobrze skonfigurowałeś połączenie PPPoE – ważne są login oraz hasło w którym należy zwracać uwagę na wielkość liter (jeżeli nie wiesz lub zapomniałeś jakie są Twoje prawidłowe ustawienia przyjdź do nas do biura – ze względów bezpieczeństwa nie udzielamy takich informacji przez telefon)

d) sprawdź, czy komputer wysyła dane i ile jest w wysłanych, a ile
w odebranych (jezeli wysyła a nie odbiera, w dużym stopniu wskazuje to na awarię Twojej karty sieciowej). Możesz sam ją wtedy wymienić, lub możesz zlecić to naszym technikom. Opłata to wydatek 40 zł. Możesz także zakupić kartę sieciową w naszym sklepie internetowym i wymienić ją we własnym zakresie.

e) jeżeli wyświetla Ci się błąd 691 – dostęp został wzbroniony ponieważ nazwa użytkownika i/lub hasło nie są poprawne w tej domenie – sprawdź swoją książeczkę abonamentową i zobacz, czy nie zalegasz z opłatą za korzystanie z Internetu. Pamiętaj, że termin opłaty mija 15-go każdego miesiąca.

Dodatkowa lista błędów pppoe

Jeżeli powyższe instrukcje nie pomogły to zadzwoń do nas.

Konfiguracje do pobraniaKonfiguracja pppoe Windows 7Konfiguracja pppoe Windows VistaKonfiguracja pppoe Windows XPKonfiguracja pppoe Windows 98Konfiguracja pppoe LINUX